ezyczenia.eu

Gienek 15.02.2021

Podstępne, ale zabójcze - Szczury laboratoryjne

Szczury laboratoryjne to jedne z najtrudniejszych szczurów, ponieważ są bardzo inteligentne, mają bardzo twardą skorupę, na pewno Cię nie zawiodą, jeśli je nosisz, dlatego najlepiej mieć grupę szczurów, która będzie Ci towarzyszyła przez cały czas dzień w labiryncie szczurów. Szczury przebywające w klatkach zachowują się normalnie, ale ze względu na swój charakter - stają się niebezpieczne.

Gdy mamy grupę szczurów (szczury / myszy / gronostaje), warto powiedzieć im co najmniej kilka słów, aby wiedziały, jak zachować się wobec grupy ludzi i pomieszczenia. Zwykle pierwszą rzeczą, jaką robią, jest wskakiwanie na własny ogon i bieganie za osobą, która się do nich zbliża. Po jakimś czasie zauważysz też, że nie zawsze będą przestrzegać zasad, a raczej postępować zgodnie z nimi, aż osiągną cel, a jeśli go osiągną - opuść grupę szczurów.

Warto dodać, że szczury niektórych ras są bardziej niebezpieczne. Skacząc powodują znacznie więcej problemów niż inne szczury, np. Rozpłodowe. Kilkutygodniowe szczenięta są dużo trudniejsze w obsłudze niż dorosłe szczury, które są w pobliżu od kilku lat. Chętniej eksplorują pomieszczenie, więc jeśli zobaczysz jedną z tych ras szczurów w klatce - nie strasz jej laską!

Wydaje się też zupełnie niepotrzebne wyjaśnienie faktu, że w ciągu dnia szczeniętom trudno "kłamać", dlatego klatki należy zostawić w spokoju.

Kolejną przydatną rzeczą są kuwety, które należy ustawiać w gotowych odstępach na podłodze, aby szczury się nie nudziły i nie osiedliły w nich od samego początku życia.

Klatka dla szczurów nie może być ani za duża, ani za mała, ponieważ szczury nie będą współpracować, gdy są małe. Najlepiej jest używać pudełek o odpowiednich wymiarach, aby szczury dobrze do nich pasowały.

Do klatki należy wejść z boku za pomocą widelca.

Klatka musi być zabezpieczona zarówno na podłodze, jak i na dole za pomocą łańcucha lub liny.

Klatka musi być wzmocniona odpowiednimi matami i / lub miękkim, twardym lub wzmocnionym tworzywem sztucznym.

Tagi: nich, szczuryszczury tobruku, szczury w nowym jorku, szczur sennik, szczury olx, szczury domowe, szczury do adopcji,