ezyczenia.eu

Gienek 27.01.2021

System okablowania

Konieczne jest określenie instalacji elektrycznej, do której podłączony jest dom. System musi być zaprojektowany zgodnie z potrzebami klienta, a przede wszystkim z kosztami, jakie będą z tego wynikać. Nie chodzi tylko o rodzaj oświetlenia opraw, ale także o rodzaj oświetlenia i jego charakterystykę.

Najczęściej, jak w wielu przypadkach, oświetlenie ma pochodzić z jednego typu źródeł światła LED, nasz dom jest podłączony do prądu ze źródeł światła takich jak diody LED w ścianach lub inne źródła światła. Najczęściej wybierane przez klienta oświetlenie LED. Ten rodzaj oświetlenia jest od wielu lat najczęściej stosowany do oświetlania nowych domów i mieszkań.

Rozróżniamy dwa rodzaje oświetlenia:

Oświetlenie off-light - widoczne tylko z odległości około 200 m oraz od strony budynku oświetlonej przez źródło światła.

Oświetlenie z efektem emisji światła - widoczne z boku i nad całym budynkiem oświetlonym przez źródło światła.

Warto wiedzieć, że typowe źródło światła (w tym laserowe) ma moc około 1,5 W. Nie oznacza to jednak, że oświetlenie LED musi być zasilane z 1,5 W.

Dlatego decydując się na instalację oświetlenia LED w domu, konieczne jest zasilanie go przynajmniej jednym przewodem podłączonym do oświetlenia o wspomnianej mocy.

Częstym błędem popełnianym przy wyborze oświetlenia jest instalacja pojedynczych źródeł światła ze zbyt niskim zasilaniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku źródeł światła o dużym poborze mocy. W takim przypadku zwykle wymagany jest dodatkowy zasilacz, który może wynosić nawet 1 KW.

Ważny jest również odpowiedni dobór źródeł światła - ich sprawności, która wpływa na bezpieczeństwo nas samych i domowników. W takim przypadku musimy zadbać o to, aby źródło oświetlenia było odpowiedniego typu, a rodzaj oprawy, która będzie zastosowana w kuchni, jest dobry. Bardzo ważne jest, aby montaż oświetlenia w sypialni był wykonany prawidłowo - niektóre rodzaje oświetlenia mogą być wrażliwe na wahania temperatury, dlatego należy zadbać o prawidłowy montaż lamp.

Tagi: światłarodzaj, źródeł, oświetlenie, oświetlenia, najczęściej, źródło błonnika, źródło białka, źródło żelaza, źródło synonim, źródło prądu krzyżówka, źródło wisły, źródło prądu,